0.7 C
Киев
Понедельник, 17 января, 2022
додомуБілорусьСуд визнав Telegram-канал NEXTA-Live екстремістським

Суд визнав Telegram-канал NEXTA-Live екстремістським


Фото: Telegram

Інформаційний канал месенджера Telegram — NEXTA-Live (t.me/nexta_live) і логотип NEXTA визнані екстремістськими матеріалами згідно з рішенням суду Центрального району Мінська. Про це повідомляє belta.by.

Таке рішення прийнято сьогодні у зв’язку з вмістом інформаційної продукції (відеороликів, закликів і публікацій як від імені самої редакції каналу, так і підписників) з ознаками екстремістської діяльності. Йдеться про організацію та публічних закликів до здійснення масових заворушень.

Міністерству інформації необхідно включити Telegram-канал NEXTA-Live і логотип NEXTA в республіканський список екстремістських матеріалів, вжити заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що містять аналогічні найменування, і їх поширення в білоруському сегменті.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.

Цивільна справа розглянута за заявою головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією міністерства внутрішніх справ Білорусі про визнання інформаційної продукції екстремістськими матеріалами.

Судом встановлено, що інформаційна продукція (відеоролики), розміщена в Telegram-каналі NEXTA-Live в період з 9 по 11 серпня 2020 року, містить ознаки екстремістської діяльності відповідно до ст. 1 закону Республіки Білорусь «Про протидію екстремізму», а саме: організацію і публічні заклики до здійснення масових заворушень.

Зазначені обставини, як відзначили в пресслужбі Верховного суду, підтверджені експертним висновком Республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на предмет наявності (відсутності) в ній ознак проявів екстремізму. Даний висновок складено уповноваженим органом, в зв’язку з чим визнано достовірним і достатнім доказом у справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести в Мінську: почалися масові затримання

Як повідомляється в Telegram-каналі прессекретаря МВС Ольги Чемоданової, відтепер опублікування чи розміщення, в тому числі способом репосту, інформації з логотипом NEXTA чи NEXTA-Live тягне за собою адміністративну відповідальність за розповсюдження, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або пропагує таку діяльність.

Засновники каналу заявили, що працюватимуть у межах білоруського законодавства і вже думають над ребрендингом. Наразі Telegram-канал змінив назву на «НЕХТА».

У Головному управлінні по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією МВС відзначили, що ребрендинг Telegram-каналу і зміна логотипу не стане підставою для його виключення зі списку екстремістських матеріалів. Тепер оперативники націлені на виявлення розповсюджувачів забороненої інформації.

Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments