-4.1 C
Киев
Среда, 17 ноября, 2021
додомуВерховна радаУ Нацраді реформ розповіли, як в Україні пришвидшать приватизацію

У Нацраді реформ розповіли, як в Україні пришвидшать приватизацію


На засіданні Національної ради реформ представлено концепцію реформи приватизації

Фото: Офіс президента

На засіданні Національної ради реформ, яке відбулося під головуванням президента України Володимира Зеленського, було представлено концепцію реформи приватизації.

Про це повідомляє Офіс глави держави.

«В Україні у державній власності перебувають 3600 підприємств. Кожне п’яте – збиткове, заборгованість із зарплати в таких структурах становить 2,9 мільярда гривень. Саме тому важливо кардинально пришвидшити приватизаційний процес.

За п’ять місяців 2020 року завдяки приватизації до бюджету перераховано 500 мільйонів гривень, оголошено понад 800 аукціонів», – йдеться у повідомленні.

Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко зазначив, що у 2020-му вдвічі збільшено кількість учасників приватизаційних аукціонів. Фонд розробив інтернет-магазин, у якому розміщено інформацію про приватизацію.

Сенниченко також повідомив, що за участю Фонду державного майна підготовлено комплексний законопроект, який має зафіксувати процедуру передачі об’єктів у приватну власність, покращити процедуру приватизації та забезпечити її інституційну спроможність.

Рішення про передачу об’єктів для приватизації має ухвалювати Кабінет Міністрів, якщо орган управління не має обґрунтованих причин залишити об’єкт у своїй власності, борги об’єкта перевищують 50% вартості активів, об’єкт використовується неефективно або не за цільовим призначенням чи перебуває в податковій заставі.

Також під час засідання було обговорено пропозиції щодо угоди про визнання винуватості, яка має розвантажити роботу судів і забезпечити невідворотність покарання.

«Президент вважає цю ідею не готовою до реалізації, тому запропонував доопрацювати відповідний законопроект», –додали у пресслужбі глави держави.

Нагадаємо, під час засідання Національної ради реформ також була представлена концепція реформування Державної митної служби. Митниця повинна відійти від бюрократичних процедур.

Читайте також: 

Джерело: glavcom.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments