22.4 C
Киев
Пятница, 10 июля, 2020
Домой Правочинство і злочин В Україні стартував перезапуск НАЗК: відповідний закон набув чинності

В Україні стартував перезапуск НАЗК: відповідний закон набув чинності

Повноваження членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) достроково припинені, новий глава агентства повинен бути обраний до 18 грудня.

Про це йдеться в законі «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції».

Закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України» 17 жовтня і набрав чинності наступного дня — 18 числа.

Згідно із законом, на момент призначення урядом т.в.о. голови НАЗК повноваження членів НАЗК та чинного голови достроково припиняться. Таким чином, до призначення нового керівника у Національному агентстві будуть відсутні уповноважені особи. Також проводиться реорганізація структури агентства і вводиться одноосібне управління органом замість колективного.

Голови НАЗК обере конкурсна комісія з 6 членів, 3 з яких призначає уряд, а ще 3 — пропонують міжнародні донори України. Глава агентства призначається строком на 4 роки та не може бути переобраний. Глава НАЗК відтепер отримує право призначати собі 3 заступників і звільняти їх.

Гарантії незалежності голови передбачено забезпечити, зокрема, шляхом визначення вичерпного переліку підстав для дострокового припинення його повноважень, які не передбачають можливості політично мотивованого звільнення. Водночас повноваження голови Нацагентства можуть бути припинені достроково у разі наявності висновку комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.

Також законом у 2 рази підвищується зарплата керівника агентства з 19,5 прожиткових мінімумів до 40 (на даний момент — 77,4 тисячі гривень).

Нагадаємо: раніше Національне агентство з питань запобігання корупції закликало президента Зеленського накласти вето на цей закон, прийнятий Верховною Радою 2 жовтня.

Київ.org
Учился в Киевском Национальном Университете им. Т.Г. Шевченко на кафедре "Международные отношения" С 2008 года работает внештатным корреспондентах в более чем 20 общеукраинских изданиях. Тематики статей: политика, государство, экономика.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

На Дніпропетровщині припинив роботу обласний штаб з ліквідації наслідків Covid-19

У Дніпропетровській області припинено роботу обласного штабу з ліквідації наслідків Covid-19. Дане рішення ухвалила комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Про це повідомив голова...

ВООЗ повідомила про рекордний приріст нових випадків коронавірусу у світі

У світі новий антирекорд за кількістю хворих на коронавірус за добу. 10 липня виявили понад 228 тис. нових випадків зараження коронавірусною інфекцією. Попередній рекорд...

У Києві закрили нічний клуб через порушення карантину

Нічний клуб "Dolls" закрили через порушення карантину. Джерело: sos.pravda.com.ua

Обмін полоненими: Єрмак анонсував звільнення заручників

Голова Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі із журналістами заявив, що найближчим часом відбудеться новий обмін полоненими. – Ми домовилися про продовження обміну. Черговий...

Recent Comments