-4.7 C
Киев
Четверг, 18 ноября, 2021
додомуКМДАПечерський районПерші авто пілотного проєкту «Інватаксі» вийшли на маршрути

Перші авто пілотного проєкту «Інватаксі» вийшли на маршрути


Перші авто пілотного проєкту «Інватаксі» вийшли на маршрути

Сьогодні стартував пілотний проєкт «Інватаксі для дітей з інвалідністю». Цього року місто тестує проєкт для 170 дітей з інвалідністю, а вже в новому році планується запустити його для всіх киян з інвалідністю, які такої послуги потребують. Проєкт спрямований на забезпечення комплексного підходу у вирішенні проблем надання різнобічної соціальної допомоги населенню за допомогою транспортних засобів та впровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями соціальної спрямованості, оскільки до його реалізації залучаються організації різних форм власності, а місто сплачує вартість наданих киянам соціальних послуг.

«У Києві проживає близько 12 тисяч дітей з інвалідністю, майже 5 тисяч з них потребують спеціалізованого транспортного перевезення, оскільки ці діти мають складні ураження нервової системи, порушення опорно-рухового апарату тощо. І для батьків таких діток є дуже великою проблемою дістатися до реабілітаційного центру, школи, медичного закладу. Тому наш пілотний проєкт спрямований на подолання ізольованості дітей (а в перспективі і дорослих) з інвалідністю», — зазначив в інтерв’ю телеканалам директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий.

У 2020 році участь у пілотному проєкті беруть 170 дітей з інвалідністю. Орієнтовна кількість поїздок для них цього року – до 8 на місяць тривалістю до 1,5 години кожна. Бюджет проєкту на 2020 рік – 1,9 млн грн. Строк реалізації – вересень-грудень поточного року. До участі в реалізації пілотного проєкту долучилася КО «Київмедспецтранс», яка стала переможцем тендеру, проведеного Департаментом соціальної політики КМДА.

«На жаль, коли ми оголосили тендер, була лише одна заявка – проєкт специфічний, можливо, тому бізнес не виявив активності. Але на сьогодні вже є ряд зацікавлених підприємств, і ми маємо надію, що із запуском проєкту в новому році буде більше учасників торгів, — зауважив Руслан Світлий. – З іншого боку ця комунальна організація має спеціально обладнані автомобілі, водії мають відповідну підготовку, в кожній автівці є медична аптечка, і тому наші пасажири не лише в повній безпеці, а й за необхідності отримають медичну допомогу».

Загалом проєкт «Інватаксі для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю» передбачає доставку в межах міста Києва до: медичних, реабілітаційних та фармацевтичних установ, до місця навчання, на консультації спеціалістів з соціального захисту населення, для отримання юридичних, нотаріальних і банківських послуг, до відділень денного перебування соціальних закладів міста, до ритуальних та комунальних установ, для участі у виборах, на вокзали/до аеропорту, на прийом до спеціалістів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, — від одного об’єкта до іншого без проміжних заїздів.

«Учасники пілотного проєкту відбиралися за принципом повного охоплення всіх районів міста з урахуванням не лише місця їх проживання, а й місця призначення та нозологій дітей. Це дасть можливість повністю відпрацювати всі логістичні моменти, налагодити співпрацю всіх пов’язаних служб та спланувати фінансування для запровадження транспортної послуги для ширшого кола осіб з інвалідністю», — повідомив Руслан Світлий.

Транспортні послуги у рамках пілотного проєкту «Інватаксі» надаються дітям, які мають стійкі фізичні, психологічні та сенсорні порушення. Це діти з руховими порушеннями, які самостійно не пересуваються, діти з тяжкими поведінковими порушеннями, які соціально дезадаптовані та не можуть знаходитись вільно у громадському транспорті, діти із незвичною поведінкою. Такий підхід обумовлений акцентом уваги міжнародної спільноти на дотриманні прав дітей та осіб з інвалідністю щодо доступності об’єктів освіти, охорони здоров’я тощо.

Пілотним проєктом передбачено, що кожен клієнт може отримати до 8 транспортних послуг на місяць. Невикористані впродовж місяця поїздки не переносяться на інший місяць і не передаються іншим клієнтам. У виключному порядку у разі потреби системного відвідування лікувального чи реабілітаційного закладу, навчального закладу в період екзаменаційної сесії (при наданні відповідного документа) кількість транспортних послуг збільшується за наявності фінансових можливостей бюджету міста Києва.

На постійній основі транспортна послуга надається учням, які мають статус дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату і пересуваються на інвалідних візках, для систематичного відвідування занять.

Загалом проєкт «Інватаксі для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю» — це реалізація Закону України «Про соціальні послуги» в частині надання транспортних соціальних послуг зазначеній категорії киян. Він спрямований на створення сприятливих умов для безперешкодного пересування осіб з інвалідністю, адже доступність транспорту — це невід’ємна частина реабілітаційного процесу, яка забезпечує вільне пересування та надає можливість отримувати освіту, соціалізуватись, користуватися культурними цінностями, робить людину соціально і економічно незалежною, вільною від сторонньої опіки.

 Джерело: ДСП КМДАДжерело: kyivcity.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments