18.7 C
Киев
Вторник, 9 августа, 2022
додомуТочка зоруПро зруйнування системи теплопостачання в Україні

Про зруйнування системи теплопостачання в Україні

У Верховній Раді невдовзі розглядатимуть законопроект 8431, який знімає заборону власникам квартир відключатися від централізованого опалення. Відключення від централізованого опалення приводить до повної руйнації системи теплопостачання.

Більш непрофесійного підходу від наших депутатів не варто було і очікувати. Практика показує що відключення від централізованого опалення приводить до того, що сусід платить за сусіда, і до розбалансування системи.
На днях це питання ми обговорювали з рядом експертів: про такі досить суперечливі рішення деяких органів місцевого самоврядування, коли рішення про відключення бюджетних об’єктів та і окремих житлових комплексів привело до збільшення тарифу для інших споживачів на 20-30 відсотків, як це відбулося, наприклад, у Смілі та інших містах. Фактично, дозволяючи відключення квартир від централізованого опалення, наші депутати збільшують тариф на постачання теплоносіїв. 
Чинним законодавством передбачена можливість відключення, але тільки за спеціальною процедурою, повністю всього будинку. А в даному законопроекті запроваджується процедура відмови окремого споживача від послуги із постачання теплової енергії, що призведе до збільшення платежів від інших мешканців будинку.
Згідно законопроекту заявник може самостійно виконати надані технічні умови, повторюю, самостійно відключитися від опалення. Фактично ми отримаємо безконтрольне та хаотичне відключення від централізованого опалення, що може привести до непередбачуваних наслідків. Більш недолугого проекту мені давно не приходилося бачити, не зважаючи на певний досвід роботи в законодавчому полі.
Олег Попенко, Голова Комітету з питань житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, ритуальних послуг, екології, енергоефективності та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА

https://blog.liga.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments