0.7 C
Киев
Понедельник, 17 января, 2022
додомуПідприємництвоВіталій Кличко: «Ми розуміємо, як складно сьогодні бізнесу, і що його треба...

Віталій Кличко: «Ми розуміємо, як складно сьогодні бізнесу, і що його треба підтримати. І робимо все, що можемо в цій ситуації»


Влада столиці розуміє, наскільки складно сьогодні малому та середньому бізнесу. І робить все, що може в цій ситуації, аби підтримати підприємців. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Сьогодні складно всім. Два місяці ми живемо зовсім в інших реаліях. Хтось втратив роботу, хтось пішов у вимушену відпустку, хтось почав заробляти менше. Місто також втрачає кошти. За нашими розрахунками втрати міського бюджету через пандемію сягають уже 1,5 млрд гривень. У разі погіршення ситуації, столиця буде ухвалювати рішення про додаткове коригування бюджету. Адже ми практично не отримуємо податків та зборів, які надходили від малого та середнього бізнесу. Але, ми розуміємо, як складно бізнесу, і що його треба підтримати. І робимо все, що можемо в цій ситуації», – зазначив Віталій Кличко.

Він нагадав, що місто надало 50% знижку для малого та середнього бізнесу на сплату за оренду комунального майна. У разі неможливості використання об’єкта – так само на період обмежень – орендарів комунального майна звільнили від оплати за договорами оренди.

Також із 1 березня до 30 квітня фізичних осіб-підприємців звільнили від сплати єдиного соціального внеску.

«Розуміючи, що бізнес несе втрати і йому потрібна допомога, ми підготували рішення Київради про запровадження для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів символічної фіксованої сплати пайової участі. В сумі – 1 гривня. Для літніх майданчиків – до кінця жовтня цього року. Для сезонних – до кінця грудня», – нагадав мер столиці.

Також літнім і сезонним майданчикам, що отримували документи в 2019 році, Департамент містобудування та архітектури видасть нові документи на розміщення без опрацювання і зайвих погоджень, терміном у 2 робочих дні. Стосуватиметься така процедура і нових майданчиків, що захочуть працювати з дотриманням всіх вимог.

«Також нагадаю, що міська влада відновила співпрацю з Фондом розвитку підприємництва – колишнім Німецько-українським фондом. Підприємці столиці зможуть отримати від фонду фінансування на реалізацію інвестпроєктів. Місто теж передбачило кошти в бюджеті на фінансово-кредитну підтримку  бізнесу. Понад 7 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів київським підприємцям компенсуватимуть 50%  ставки за кредитними договорами. Ми розуміємо, що малий і середній бізнес – це основа економіки міста. І його треба підтримувати та заохочувати. Буде складно всім. Але, переконаний, спільними зусиллями і конструктивною співпрацею ми цей виклик подолаємо», – наголосив Віталій Кличко.Джерело: kyivcity.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments